Švédská kvalita od roku 1939

Zákaznická linka:

(+420) 566 440 009

Dotace Nová zelená úsporám
Solární kolektory
Letní akce na tepelná čerpadla a solární kolekotry
Tepelná čerpadla EURONOM - vítěz srovnávacího testu

ExoTank VPX

Náhled zásobníku ExoTank VPX

ExoTank VPX 300 je vnitřní jednotka s integrovanou řídící jednotkou navržena pro optimální spolupráci s tepelnými čerpadly Euronom. Může být také použita jako samostatný elektrický kotel pro vytápění a ohřev teplé vody. Díky tomu můžete rozdělit vaše investiční náklady do dvou částí. Nejprve si pořídíte samostatně funkční jednotku VPX 300 a později tepelné čerpadlo.

K ExoTank VPX 300 je možno připojit i další externí zdroje energie jako jsou např. solární kolektory, krbové vložky, kotel na dřevo, pelety nebo plyn.

Základní charakteristika

Konstrukční vlastnosti ExoTank VPX 300 jsou maximálně efektivní. Její speciální rozdělení umožňuje dosahovat stále teplotní stratifikace. Unikátní systém regulující průtok teplé vody skrze tepelné čerpadlo automaticky zajišťuje, aby do horní části nádoby (nejteplejší části) vždy proudila voda o teplotě minimálně 55°C, bez ohledu na teplotu vody vstupující do tepelného čerpadla. Ke spouštění elektrického ohřívače dochází tedy jen v případě, že celková spotřeba energie v budově je vyšší než výkon tepelného čerpadla. Pro ohřev teplé užitkové vody slouží plochý deskový výměník, který zcela zamezuje vzniku nebezpečných bakterií, jako je např. legionella.

VPX 300 je vybavena bivalentním směšovacím ventilem, který primárně využívá vody ze zpětného okruhu radiátorového nebo podlahového topení a v případě potřeby ji mísí s vodou z různých vrstev v nádobě. Součástí je také mikroprocesorová řídící jednotka, která kontroluje jak elektrický ohřívač, tak tepelné čerpadlo. Díky přehlednému displeji v přední části nádrže, je ovládání systému velice jednoduché.

 

Výhody ExoTank VPX

  • Vybavena inteligentním řídícím systémem
  • Vhodná pro solární a další externí zdroje tepla
  • Dostatek teplé vody s minimálním využitím elektrické energie
  • Připojení k topné soustavě možné shora, zdola nebo z boku
  • Teplá užitková voda bez legionelly
  • Malé rozměry
  • Jednoduchá a rychlá instalace
  • Moderní design

Podrobnější informace a technická data o jednotce ExoTank VPS si můžete prohlédnout v katalogovém listu.