Švédská kvalita od roku 1939

Zákaznická linka:

(+420) 566 440 009

Dotace Nová zelená úsporám
Solární kolektory
Letní akce na tepelná čerpadla a solární kolekotry
Tepelná čerpadla EURONOM - vítěz srovnávacího testu

O společnosti

Mapa sídla švédské společnosti EURONOM

Společnost SCHLIEGER, s.r.o. je výhradním zástupcem švédské společnosti EURONOM AB pro Českou a Slovenskou republiku. Cílem společnosti SCHLIEGER, s.r.o. je budování rozsáhlé obchodní sítě a zejména technická a marketingová podpora obchodním a montážním partnerům nabízejícím produkty EURONOM.

Společnost SCHLIEGER, s.r.o. dále nabízí následující služby:

  • Poradenství v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie, energetické optimalizace a analýzy budov zdrojů tepla
  • Zpracování energeticých auditů a průkazů energetické náročnosti budov
  • Poradenství při získávání úvěrů a dotací vztahujících se k obnovitelným zdrojům energie
  • Návrh a prodej kompletních systémů vytápění pro rodinné, bytové a komerční prostory
  • Plánování a realizace stavebních prací pro tepelná čerpadla (hlubinné vrty, plošné kolektory, atd.), solární systémy a jiné obnovitelné zdroje

Historie společnosti EURONOM AB

Společnost EURONOM AB, se sídlem ve městě Kalmar (Švédsko) má dlouholeté zkušenosti ve výrobě topných systémů provozovaných v severských klimatických podmínkách.

Počátky firmy sahají do roku 1939, kdy ještě původní společnost známá pod názvem Exoverken začala s výrobou  ohřívačů vody. První tepelná čerpadla vzduch voda byla vyrobená již v roce 1977, což představuje více než 30 let zkušeností s výrobou tepelných čerpadel tohoto typu. Od té doby společnost dodala na evropský trh více než 250 tisíc topných systémů. Mnoho z těchto zařízení pracuje stále ještě dnes.

Ve stejném roce také firma poprvé představila plochý solární panel, který byl vůbec prvním ve Švédsku a v Severní Evropě. Těchto solárních panelů bylo nainstalováno vice než 40 000 kusů.

Směr rozvoje společnosti je zcela spojen s nejmodernějšími systémy vytápění, které využívají obnovitelné zdroje energieCílem je vyrábět a dodávat výrobky s nízkou spotřebou energie, které představují tu nejlepší volbu pro životní prostředí dnes a v budoucnu.

V současné době společnost nabízí jeden z nejvíce flexibilních systémů, který Vám umožňuje libovolnou kombinaci zdrojů vytápění (tepelná čerpadla, solární kolektory, teplovodní krby a kotle na různá paliva jako jsou pelety nebo dřevo).