Švédská kvalita od roku 1939

Zákaznická linka:

(+420) 566 440 009

Dotace Nová zelená úsporám
Solární kolektory
Letní akce na tepelná čerpadla a solární kolekotry
Tepelná čerpadla EURONOM - vítěz srovnávacího testu

Kolik ušetřím s tepelným čerpadlem

Tepelná čerpadla vynikají velmi nízkými provozními náklady na vytápění. Potřebné teplo nevytváří, ale využívají energii z okolí (sluneční) a přenáší ji na vyšší teplotní hladinu. Takto získají až pětinásobek energie, než kterou tepelnému čerpadlu dodáme.

Úspora, kterou Vám tepelné čerpadlo přinese

Tepelná čerpadla - úspora

Úspora spotřeby na vytápění, ohřev užitkové vody atd.

Tepelné čerpadlo dokáže oproti plynovému kotli ušetřit 50 – 60 % nákladů na vytápění a ohřev užitkové vody. U běžného rodinného domu o tepelné ztrátě 10 kW ušetříte přibližně 25 000 Kč ročně. Úspora oproti elektrickému kotli dosahuje až 80 %. Na vytápění a ohřevu užitkové vody v běžném rodinném domě o tepelné ztrátě 10 kW ušetříte až 30 000 Kč ročně.

Nízká sazba za elektřinu pro celou domácnost

Majitelům tepelného čerpadla bude po jejich žádosti změněna sazba elektrické energie na výhodnou dvoutarifní sazbu pro tepelné čerpadlo. Díky tomu snížíte náklady na vytápění, ohřev užitkové vody, ale i ostatní elektrické spotřebiče.

Nezávislost na růstu cen energií

S tepelným čerpadlem se již nemusíte bát zdražování energií. S tepelným čerpadlem získáte až 80 % energie z okolí a zvýšení cen se Vás dotkne pouze okrajově.  

Návratnost tepelného čerpadla

Návratnost tepelného čerpadla je nutné posuzovat vzhledem k provozním a investičním nákladům jiného uvažovaného zdroje. Doba návratnosti bez dotace, nebo finanční podpory se pohybuje od 3 do 8 let vhledem k nejrozšířenějším systémům vytápění.

 

Euronom má kompletně nový modernizovaný sortiment pod značkou Schlieger

Zobrazit sortiment